Śmiertelne zagrożenie!!!!

1Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnymi mrozami. W ciągu najbliższych kilku dni temperatura w Polsce spadnie nawet do -24 st. C. W sześciu województwach wprowadzono pogodowe zagrożenie I stopnia. Przed zimnem alarmuje również policja. Na skutek wyziębienia organizmu zmarło w przeciągu dwóch dni już 5 osób.

Po ciepłym grudniu mało kto spodziewał się, że do Polski zawita mroźna zima. Z powodu niskich temperatur zginęło już 5 osób. Policja apeluje do wszystkich o przekazywanie informacji o bezdomnych, którzy koczują na przystankach, parkach i ogródkach działkowych. Nie należy również ignorować osób pijanych, które przysnęły na mrozie.

I stopień zagrożenia silnymi mrozami wprowadzono w sześciu województwach: podlaskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim, kujawsko-pomorskim oraz łódzkim. IMiGW ostrzega – niekorzystne warunki powodowe, mogą stanowić zagrożenie dla życia.

W nocy termometry w Bieszczadach pokażą nawet od -19 st. C. do -24 st. C. W dzień natomiast temperatura będzie wahać się od -10 st. C do -15 st. Równie zimno będzie w województwie świętokrzyskim. W najniżej położonych obszarach województwa, należy spodziewać się ostrego mrozu. W nocy temperatura spadnie do -20 st. C. Na pozostałych obszarach będzie wahać się od -15 st. C. do -17 st. C. w nocy i od -10 do -7 st. C. w dzień. Nieco cieplej będzie w woj. podlaskim. W dzień słupki termometrów pokażą od -6 do -9 st. C. O wiele zimniej będzie w nocy. Temperatura spadnie aż do -20 st. C.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega także przed silnym wiatrem nad morzem. I stopień zagrożenia wprowadzono na obszarze strefy brzegowej części wschodniej i zachodniej. Wiatr może osiągać do 7 stopni w skali Beauforta, a części zachodniej. Ostrzeżenia pogodowe obowiązują do poniedziałku.

źródło: fakt.pl