Sieć biblioteczna w Gminie Radłów

dsc-0636Sieć biblioteczna w Gminie Radłów (9.729 mieszkańców) liczy obecnie pięć placówek. Księgozbiór w nich zgromadzony (po wielu głębokich selekcjach) przekracza 61 tys. woluminów. Obejmuje wydawnictwa z zakresu literatury pięknej, polskiej i obcej, literatury popularnonaukowej ze wszystkich dziedzin wiedzy oraz wydawnictwa dla dzieci i młodzieży. Wśród książek poczesne miejsce zajmują lektury szkolne, a także książki z dużą czcionką, przeznaczone dla osób słabo widzących. Biblioteka prowadzi punkt „książki mówionej”. W skład zbiorów (M-GBP w Radłowie) wchodzą także „książki elektroniczne”, programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz bazy danych na CD-ROM-ach.
Co miesiąc przybywa w każdej placówce kilkadziesiąt nowych tytułów – poszukiwanych przez czytelników bestsellerów z literatury pięknej oraz najnowszych opracowań naukowych i popularnonaukowych. Szczególne miejsce w księgozbiorze zajmują Radloviana, które pieczołowicie gromadzone są od 1992 roku. W radłowskiej placówce jest sześć stanowisk komputerowych, w tym cztery dostępne dla czytelników. Od 2000 roku biblioteka uzyskała dostęp do sieci Internet.
Codziennie można skorzystać z 55 tytułów gazet i czasopism bieżących. 

W roku 2009 z bibliotek miasta i gminy Radłów korzystało 2.097 czytelników, w tym 726 dzieci i młodzieży do lat 15, wypożyczając ogółem 41.244 jednostek bibliotecznych, w tym: książek, czasopism i zbiorów specjalnych.

adres: 33-130 Radłów, Pl.Kościuszki 3.E-mail: biblioteka@gminaradlow.pl