Przedstawiciele Polskiego Rządu uczczą 142 urodziny Wincentego Witosa

zaproszenie_Page_1W najbliższą niedzielę, 24 stycznia w Wierzchosławicach odbędą się ogólnopolskie obchody 142. rocznicy urodzin Wincentego Witosa. Organizatorem uroczystości jest Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Zjawią się przedstawiciele polskiego rządu, parlamentarzyści oraz najwyższe władze Prawa i Sprawiedliwości.

O godzinie 11.00 w Kościele Parafialnym w Wierzchosławicach odprawiona zostanie Msza Święta w intencji rolników z udziałem Diecezjalnych Duszpasterzy Rolników oraz prezydenckiego kapelana ks. Zbigniewa Krasa.

Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przejdą pod grób Wincentego Witosa, gdzie po krótkiej modlitwie złożą wiązanki kwiatów. Następnie odbędzie się konferencja w Centrum Kultury Wsi Polskiej „Innowacje w rolnictwie – możliwości wsparcia w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”. Będzie wiele wystąpień zaproszonych gości. Odbędzie się też dyskusja na temat obecnych problemów polskiego rolnictwa.

Ogólnopolskie obchody rocznicy urodzin trzykrotnego premiera RP w okresie międzywojennym oraz wybitnego przywódcy chłopskiego organizowane są trzeci raz. Przed dwoma laty w Wierzchosławicach był obecny zarówno Prezes PiS Jarosław Kaczyński, jak też obecna Premier Beata Szydło i Prezydent Polski Andrzej Duda, wtedy poseł na Sejm RP. To wówczas Jarosław Kaczyński pierwszy raz wysunął postulat, aby wypłacać po 500 zł dodatku na dziecko. Przemawiając w Centrum Kultury Wsi Polskiej powiedział: – Zgodnie z życzeniem Witosa Polska musi być wieczna. Ale żeby tak było muszą się rodzić dzieci. Dlatego proponuję, aby państwo przeznaczało na jedno dziecko co najmniej 500 złotych miesięcznie.

Przed rokiem w Wierzchosławicach również był Andrzej Duda, wówczas jako kandydat na prezydenta. Na tegorocznej uroczystości zjawią się przedstawiciele polskiego rządu, parlamentarzyści oraz najwyższe władze Prawa i Sprawiedliwości.

Do udziału w niedzielnej Mszy Świętej, jak również późniejszej konferencji serdecznie zapraszają wszystkich Przewodniczący Małopolskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność” Wojciech Włodarczyk oraz Przewodniczący krajowej struktury Związku, Senator Jerzy Chróścikowski.

Materiały: powiat.okay.pl