ME piłkarzy ręcznych: Kolejny horror. Polacy wygrali z Macedonią i awansowali

5f3d16057d11516b66bf880ba3ab7318W drugiej kolejce mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych 2016 reprezentacja Polski wygrała z Macedonią 24:23 (11:13). To drugi triumf Biało-Czerwonych. Gospodarze turnieju są już pewni gry w kolejnej rundzie. We wtorek zawodnicy Michaela Bieglera zagrają o pierwsze miejsce w grupie z Francją.

Biało-Czerwoni rozpoczęli turniej od zwycięstwa z Serbią. Goście długo prowadzili, ale końcówka należała do podopiecznych Michaela Bieglera. Gdy tuż przed końcem Sławomir Szmal obronił rzut karny wykonywany przez Ivana Nikcevicia, jasne stało się, że nic nie odbierze faworytom zwycięstwa. Ostatecznie Polacy pokonali Serbów 29:28. W gorszych humorach przystępowali do niedzielnego starcia Macedończycy. Gracze Ivicy Obrvana ulegli Francuzom 23:30. Przed przerwą grali z wyżej notowanym jak równy z równym, jednak w ostatnim fragmencie mistrzowie Europy wyraźnie przyspieszyli i wygrali 30:23.

W rozmowach dziennikarzy z polskimi zawodnikami najczęściej powtarzało się pytanie: jak zatrzymać Kirila Lazarova? Podczas meczu pierwszej kolejki ME as Barcelony spisał się znakomicie – zdobył aż dziewięć bramek. – Lazarov zawsze swoje rzuci, ale mamy wygrać z całą drużyną Macedonii, a nie z jednym zawodnikiem – mówił w rozmowie z Eurosport.Onet.pl Jacek Będzikowski. Kluczem do pokonania Macedonii miała być skuteczniejsza niż w meczu z Serbią defensywa. – Z każdym kolejnym spotkaniem będziemy grać lepiej. Na razie liczą się tylko punkty – zapewniał asystent selekcjonera Michaela Bieglera.

Macedonia – Polska 23:24 (13:11)

Źródło:onet.pl