Czarna seria wypadków w Tatrach.

12466234_421612388046226_5084489508129846895_oKOLEJNY WYPADEK, KOLEJNA ŚMIERĆ – CZTERNASTA. TATERNIK ZGINĄŁ W TATRACH SŁOWACKICH

Ratownicy Horskiej Zachrannej Sluzby poinformowali o wypadku w słowackiej części Tatr Wysokich. Taternik spadł 200 metrów ze zboczy Pośredniej Baszty do Doliny Młynickiej. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu. Ratownicy przetransportowali ciało do Starego Smokowca. Pomoc potrzebna była także koledze zmarłego, który przewieziony został natomiast śmigłowcem w okolice Szczyrbskiego Jeziora.

To trzecia śmierć w ciągu ostatniej doby. Wczoraj wieczorem pod Salatyńskim Wierchem znaleziono zwłoki 22-letniego ski-alpinisty (CZYTAJ WIĘCEJ), dziś w wyniku wypadku pod przełęczą Krzyżne zmarła 19-letnia dziewczyna (CZYTAJ WIĘCEJ). Od zeszłego piątku w Tatrach zginęło 14 (!) osób.

Raz jeszcze przypominamy: W Tatrach panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki – szlaki są śliskie, w wielu miejscach występuje lód. Ratownicy zaznaczają, że nawet raki i czekan nie gwarantują bezpieczeństwa, wymagana jest perfekcyjna umiejętność posłużenia się nimi, wskazana również dodatkowa asekuracja. Przy obecnym „lodowisku” stanowczo odradzamy wybieranie się w jakikolwiek stromy teren, prosimy o zachowanie maksymalnej ostrożności.

Ratownicy TOPR wystosowali do turystów specjalny apel, w którym proszą o rezygnację z wyjść w wyższe partie gór.

źródło: tatromaniak.pl