Rusz się z domu w weekend – polecamy

Źródło:Tarnow.net.pl

widze_weekend_na_horyzoncie_2014-06-20_15-46-49To już siedemdziesiąta ósma edycja cyklu publikacji pt.:”Rusz się z domu w weekend”. W każdy piątek prezentujemy najciekawsze wydarzenia, które będą mieć miejsce w weekend. Zachęcamy do korzystania z naszych „ściągawek”. Szkoda czasu na siedzenie w domu!
Poniżej prezentujemy najciekawsze naszym zdaniem propozycje na najbliższy weekend:

11 grudnia (piątek)

 • „Złoty Koncert”- Jubileusz 50-lecia zespołu Czerwone Gitary
  W piątek, 11 grudnia, o godz. 20 w Hali sportowej przy ul. Gumniska 28, Czerwone Gitary zagrają specjalny jubileuszowy koncert z okazji 50-lecia istnienia. Ponad 2 godzinnym programie zabrzmią takie hity jak: „No bo ty się boisz myszy”, „Ciągle pada”, „Płoną góry, płoną lasy”, „Nie spoczniemy”, „Takie ładne oczy”, „Tak bardzo się starałem”. Więcej informacji kliknij TUTAJ.
  Godz. 20:00
  Miejsce: Hala sportowa przy ul. Gumniskiej 28
  Cena: 55-60 zł
 • Rowerowe Jamboree, czyli znów ruszamy „Za Horyzont Domu”
  Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spotkanie z cyklu „Za Horyzont Domu”. Tym razem odbędzie się ono pod hasłem „Rowerowe Jamboree” – sztafeta rowerowa z Polski do Japonii. Gośćmi będą: Kasia Pietruszyńska, Zbyszek Popowski i Norbert Skrzyński. Więcej informacji kliknij TUTAJ.
  Godz. 18:00
  Miejsce: Sala Antresola w Centrum Sztuki Mościce
  Cena: 10 zł
 • Koncert z cyklu Paweł Mazur i Przyjaciele L!VE
  W każdy drugi piątek miesiąca w Restauracji Bombay Music, Paweł Mazur będzie prezentował perły światowej i oczywiście polskiej muzyki. Na scenie zobaczycie śmietankę tarnowskich muzyków w przeróżnych składach – pod „dyrekcją” Pawła Mazura , który tym razem na wokalu i na gitarze wraz zaproszonymi gośćmi wykonywać będzie w nowych aranżacjach owe dzieła ….zobaczycie i usłyszycie więc starych tarnowskich ‚wyjadaczy’ oraz młodych , jeszcze mało znanych muzyków którzy już osiągnęli wysoki poziom!
  Godz. 20:00
  Miejsce: Bombay Music Restauracja
  Cena: Wstęp wolny
 • „Apetyt na czereśnie” – spektakl
  Mężczyzna i Kobieta po rozwodzie. Spotkają się w przedziale w pociągu i zaczną rozmawiać, ale będą też Rycerzem i Księżniczką, Inżynierem i Zochą, Tomaszem i Moniką- postaciami ze swojej wspólnej przeszłości. Dialogi między nimi będą nie tylko finezyjne i dowcipne, ale też przeplatane wyjątkowej urody piosenkami z muzyką Macieja Małeckiego. Warto się wybrać!
  Godz. 18:00
  Miejsce: Teatr im. L.Solskiego
  Cena: Bilety: 10-30 zł
 • Jarosław Fliciński: „Casa-Cosmos. Homemade Paintings 2010-2015”
  Spacer z artystą po wystawie i zwiedzanie „Panoramy Siedmiogrodzkiej” Jana Styki z dyrektorem Muzeum Okręgowego w Tarnowie Andrzejem Szpunarem.
  Godz. 17:00
  Miejsce: Zbiórka na Placu Kazimierza

  12 grudnia (sobota)
 • W sobotę mecz siatkarek PWSZ
  12 grudnia (sobota) o godz. 18, w Hali PWSZ w Tarnowie, podopieczne trenera Marka Skrobota, siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów rozegrają spotkanie z drużyną AGH Kraków , wstęp na mecz jest bezpłatny.
  Godz. 18:00
  Miejsce: Hala PWSZ w Tarnowie
  Cena: Wstęp wolny
 • Świąteczny koncert charytatywny tarnowski chór GOS.PL
  Już 12 grudnia (sobota) o godz. 18.00 w Kąśnej Dolnej Tarnowski Chór Gos.pl wprowadzi melomanów w nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Ciepła atmosfera koncertu oraz wyjątkowy charakter przygotowanego programu z pewnością dostarczą słuchaczom niezapomnianych wrażeń w oczekiwaniu na najpiękniejszy czas w roku.
  Godz. 18:00
  Miejsce: Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
  Cena: Bilety: min. 20 zł
 • „Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków”
  Artyści Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej, Centrum Sztuki Mościce i Agencja AVIP zapraszają na spektakl baletowy „Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków”. Więcej informacji kliknij TUTAJ.
  Godz. 18:00
  Miejsce: Centrum Sztuki Mościce
  Cena: Bilety: 60-70 zł

  13 grudnia (niedziela)
 • „A mury runą” – aktorzy śpiewają
  W podziemiach Teatru wystąpią aktorzy Solskiego, którzy do wspólnego śpiewania zaproszą widzów. W repertuarze znajdą się utwory największych bardów opozycji z epoki przed 1989r. Wsłuchując się w piosenki Kaczmarskiego, Gintrowskiego i Wysockiego przeniesiemy się na chwilę do czasów gdy słowa o wolności dawały ludziom nadzieję i otuchę. Więcej informacji kliknij TUTAJ.
  Godz. 20:00
  Miejsce: Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
  Cena: 1 zł (liczba miejsc ograniczona)
 • „Nowosielski w Małopolsce. Sztuka sakralna”
  Małopolska Fundacja Muzeum Sztuki Współczesnej oraz Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zapraszają na spotkanie z autorami książki „Nowosielski w Małopolsce. Sztuka sakralna”.
  Godz. 16:00
  Miejsce: Dworzec PKP, Pl. Dworcowy 4
  Cena: Wstęp wolny
 • Muzyka jest Kobietą – 10 lat Con Affetto
  Koncert jubileuszowy w okazji 10-lecia zespołu Con Affetto. W programie utwory klasyczne, musicalowe oraz tanga.
  Godz. 18:00
  Miejsce: Sala Lustrzana w Tarnowie
  Cena: Wstęp wolny
 • „Raz, dwa, trzy…szukam” – spektakl
  Przedstawienie zrealizowane przez Teatr Tuptusie inspirowane jest autentycznymi wydarzeniami, które miały miejsce na terenie Tarnowa podczas II wojny światowej. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Teatralnych.
  Godz. spektakl o godz. 9.00 i 11.00
  Miejsce: Teatr im. Ludwika Solskiego
  Cena: Darmowe wejściówki