Lider KOD zalega z alimentami na ponad 80 tys. zł – ujawnia „SuperExpress”

145085451211326674216Samozwańczy obrońca demokracji wychwalający rządy PO ma problemy z prawem, ustalił „SuperExpress”. Mateusz Kijowski zalega z alimentami na dziecina ponad 80 tys. zł, a zaległe świadczenia bezskutecznie próbuje ściągnąć komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Pruszkowie. 

„SuperExpress” przypomina na początku kuriozalne słowa Kijowskiego na temat jego życia osobiste. Aktywista stwierdził, że pochodzi z katolickiej rodziny, ale… Kościół odszedł od niego.

– Jestem z katolickiej rodziny. Długo angażowałem się w działalność przy parafii. A potem życie potoczyło się tak, że Kościół odszedł ode mnie. Rozwiodłem się – mówił Kijowski „Gazecie Wyborczej”.

„SuperExpress” przypomina, że Kijowski od 12 lat jest w związku z drugą żoną Magdaleną Kijowską i, jak twierdzi, jest na jej utrzymaniu. Ale okazuje się, że sprawa pierwszego małżeństwa nie jest do końca zamknięta, gdyż Kijowski powinien płacić alimenty na dzieci. Powinien, ale nie płaci.

Tabloid ujawnia:

Po rozstaniu z pierwszą małżonką Kijowski nie płacił alimentów na swoje dzieci. Sprawa szybko trafiła do komornika sądowego w Pruszkowie. Obecnie dług urósł do kwoty 83,3 tys. zł. Do tego dochodzą jeszcze odsetki i opłaty egzekucyjne. W sumie Kijowski ma już do spłaty grubo ponad 100 tys. zł. Jak ustaliliśmy, w listopadzie lider KOD wpłacił 1000 zł, w grudniu 1210 zł.

Kijowski tłumaczy w rozmowie z „SE”:

Nie jest jednak tak, że mam kłopoty z płaceniem. Po prostu płacę tyle, ile mogę. Mam zasądzone bardzo wysokie alimenty, w wysokości 60 proc. wynagrodzenia, na trójkę dzieci. Płaciłem regularnie, nawet wtedy, kiedy byłem bezrobotny. Po prostu więcej nie byłem w stanie płacić. Nie będę tego ukrywał, bo takie są fakty.

W grudniu 2015 r. Towarzystwo Dziennikarskie, na którego czele stoi Seweryn Blumsztajn z „Gazety Wyborczej”, przyznało Mateuszowi Kijowskiemu Nagrodę Wolności za godną najwyższego uznania obywatelską aktywność, a w szczególności za zorganizowanie w niebywale krótkim czasie „pokojowych protestów setek tysięcy Polaków w obronie wolności i demokracji”

źródło: niezależna.pl

Okazuje się że manifestacje przyciągają również mieszkańców naszej gminy.

56755f6b580fc_p

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/zdjecia/9209666,tarnowianie-manifestowali-w-obronie-demokracji,16473702,id,t,zid.html