Trzech duchownych z diecezji tarnowskiej odznaczonych przez prezydenta

nagroPrezydent Andrzej Duda odznaczył Polaków pracujących w Watykanie. W tym gronie jest trzech duchownych pochodzących z diecezji tarnowskiej. To abp Zygmunt Zimowski, ks. Jan Główczyk i ks. Piotr Bajor.

Podczas uroczystości w Ambasadzie RP przy Stolicy Apostolskiej prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe Polakom zatrudnionym w Watykanie.

Odznaczeni zostali:

Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski

Ks. Kard. Stanisław RYŁKO

Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski

Ks. Abp Zygmunt ZIMOWSKI

Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

Ks. Sławomir ODER

Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

Ks. Jan GŁÓWCZYK

Marek INGLOT

Dorota SWAT-NEGLIE

Ks. Tomasz TRAFNY

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Ks. Piotr BAJOR

Ks. Bogdan SEWERYNIK

Podczas wizyty prezydent modlił się także przy grobie św. Jana Pawła II. Tymczasem  ponad 20 minut trwała w poniedziałek przed południem rozmowa w cztery oczy prezydenta Andrzeja Dudy z papieżem Franciszkiem. Następnie do papieskiej biblioteki, w której odbywała się audiencja, weszli pozostali członkowie delegacji z małżonką prezydenta Agatą i córką Kingą. W tym gronie był także ks. Zbigniew Kras, kapelan prezydenta.

Podczas spotkania prezydent zapewnił Ojca Świętego, że przygotowania do Światowych Dni Młodzieży idą zgodnie z planem.

info i foto www.prezydent.pl