Silny wiatr duże straty – interwencje strażaków

20151118_111809W środę, około godz. 10.30 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej zaczął przyjmować telefoniczne zgłoszenia dotyczące skutków nagłego pogorszenia się warunków pogodowych – silny wiatr na terenie miasta Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego.
Pierwsze zgłoszenia od mieszkańców dotyczyły połamanych drzew, które tarasowały przejazdy dla samochodów lub przejścia chodnikami, ponadto w trzech przypadkach powalone drzewa uszkodziły linie energetyczne. Kolejne zgłoszenia dotyczyły uszkodzenia poszyć dachowych na budynkach mieszkalnych i gospodarczych, zdarzenia te miały miejsce w miejscowościach Miechowice Małe, Wola Rogowska, Łukowa i Zalasowa. Na terenie miasta Tarnowa silny wiatr przewrócił garaże typu blaszak w wyniku przemieszczenia obiektu uszkodzone zostały samochody w nich garażowane lub zaparkowane w pobliżu garaży. Do takiej sytuacji doszło przy ul. Krasińskiego gdzie garaż blaszak został przewrócony na dwa samochody osobowe, oraz przy ul. Bitwy pod Monte Cassinno, tam przewrócone zostały cztery garaże blaszaki w trzech z nich zaparkowane były samochody osobowe.

Ponadto w wyniku silnych podmuchów wiatru na dach jednego z garaży została przemieszczona przyczepka samochodowa jednoosiowa w celu jej ściągnięcia strażacy użyli podnośnika hydraulicznego typu HDS. Strażacy usunęli powalone i uszkodzone elementy garaży przy użyciu sprzętu specjalistycznego. Skutki i zagrożenia powstałe w wyniku nagłego załamania pogody strażacy likwidowali do godzin wieczornych, łącznie tarnowscy strażacy podjęli 36 interwencji z czego 25 na terenie powiatu tarnowskiego i 11 na terenie miasta Tarnowa. W działaniach ratowniczych udział brały wszystkie zastępy z JRG Nr 1 i JRG Nr 2 PSP Tarnów.

Źródło: Tarnow.net.pl