„Mali Radłowianie” w Zakopanem

12096172_993920304002287_3716063120022202546_nW I Małopolskim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Regionalnych w etapach powiatowych wzięło udział 70 szkolnych zespołów. W wyniku eliminacji na szczeblu powiatowym wyłonionych zostało 12 najlepszych. Wśród nich znalazł się również nasz szkolny zespół „Mali Radłowianie”. Etap wojewódzki przeglądu odbył się w kinie „Sokół” w Zakopanem. Zespół zaprezentował się w towarzystwie wielu znanych zespołów, które działają od lat, mają już swoją historię i tradycje. Były to zespoły: „MałePodegrodzie” z Podegrodzia, „Mali Męcinianie” z Męciny, „Zbójnik” ze Skawicy, „Orawskie Dzieci” z Lipnicy Wielkiej, „Małe Podhale” z Jurgowa, „Pnioki” z Sadku Kostrzy, „Malikowski Groń” z Grzechyni, „Polany” z Kościeliska, „Koskowianie” z Bogdanówki. Dla naszego zespołu było to bardzo duże wyróżnienie, gdyż działa on dopiero od dwóch lat. Zespołowi towarzyszyła kapela pana Grzegorza Gawełka w składzie Aleksandra Strzałka, Dominika Piekarz, Michał Urbanek, Jakub Gawełek i Marcin Lechowicz. Gospodarze imprezy dla uczestników przeglądu przygotowali wiele miłych atrakcji.
Dla naszych uczniów wyjazd na przegląd to również miła wycieczką i nagroda za ciężką pracę w zespole. Dzięki sponsorom tancerze odwiedzili malownicze zakątki Zakopanego i okolicy. Zwiedzili Zamek w Czorsztynie, płynęli statkiem „Halny” po zalewie, odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, obejrzeli z bliska skocznię narciarską pod „Wielką Krokwią”.
Dyrekcja i opiekun zespołu pani Urszula Szczupał dziękują pani Kindze Biel-Dubiel za wspaniałe przygotowanie zespołu do występu. Podziękowania kierują również dla rodziców, nauczycieli za opiekę w czasie wycieczki, a także dla sponsorów, którzy finansowo wspierają działalność zespołu: pana Konrada Rudzińskiego, państwa Agnieszki i Krzysztofa Kupiszów i państwa Marii i Tadeusza Jachimków. Sesję zdjęciową małym tancerzom wykonała pani Anna Kędzior.

 Źródło: Urząd Gminy Radłów