Błogosławiona Karolina Kózkówna patronką Zespołu Szkół Katolickich w Tarnowie

GOL_2226-563x353Błogosławiona Karolina Kózkówna została patronką Zespołu Szkół Katolickich w Tarnowie. Uroczystości nadania patrona oraz ślubowanie uczniów odbyło się w Dniu Nauczyciela.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa pod przewodnictwem ks. infułata Adama Kokoszki. Kaznodzieja homilii zwrócił uwagę na ważną rolę wśród młodzieży nowej patronki szkoły. – Jest zapotrzebowanie u młodych ludzi na nową ewangelizację, którą niesie Bł. Karolina. Posiada ona jakiś duchowy magnez, który przyciąga osoby nie tylko w naszej diecezji, ale również w Polsce i na całym świecie – mówi ks. Adam Kokoszka.

W tym roku do klas podstawowych i gimnazjalnych uczęszczać będzie 34 uczniów. Złożyli oni uroczyste ślubowanie przed obrazem Bł. Karoliny. – Cieszymy się, że liczba dzieci jest większa – mówi prezes stowarzyszenia katolickiego „Educatio Et Sapientia” Małgorzata Bem Bełzowska. – Najtrudniej było na początku, a najważniejsze było wystartować. Żeby informacja poszła o nas, a zainteresowani posłaniem uczniów do naszej placówki, poznali nas po owocach – dodaje.

Nowa patronka szkoły Bł. Karolina Kózkówna będzie przykładem dla młodych ludzi, jakimi ścieżkami mają iść. – W swojej godności, czystości jest w chrześcijańskim pozytywnym odniesieniu do nurtów obecnego pokolenia – mówi katecheta ks. Mariusz Semla.

Źródło: RDN Małopolska