PiS zarejestrował kandydatów

11998831_10201091019473824_1670105589221974967_nOsiemnastu kandydatów do Sejmu i dwóch do Senatu zarejestrował dzisiaj, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości (w tarnowskim okręgu wyborczym). Zdaniem wiceprezes partii Beaty Szydło (kandydata PiS na premiera RP ) jest to bardzo silna i spójna lista, na której znaleźli się przedstawiciele różnych zawodów, osoby w różnym wieku. Poseł Edward Czesak, pełnomocnik partii w tarnowskim okręgu wyborczym, nie ukrywa, że celem partii jest siedem mandatów poselskich i dwa senatorskie. – Zadnie trudne, ale wykonalne. Wszystko będzie zależało od determinacji kandydatów i struktur naszej partii. Ostatnie wybory prezydenckie pokazały, że region tarnowski potrafi się zmobilizować, w efekcie nasz kandydat na prezydenta Andrzej Duda, otrzymał około 70 procentowe poparcie. Wierze, że niewiele mniejsze będzie w wyborach parlamentarnych – mówi poseł Edward Czesak. Przypomnijmy, że okręg tarnowski składa się z Tarnowa oraz powiatów: brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego, proszowickiego, tarnowskiego i wielickiego.

Numerem jeden na liście jest PiS jest profesor Włodzimierz Bernacki (od 2011 roku poseł na Sejm RP, wykładowca akademicki m.in. na jednej z najbardziej renomowanych uczelni w Polsce – na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, współautor Zeszytów Politycznych PiS), na drugim miejscu jest Michał Wojtkiewicz (od 2005 roku poseł na Sejm RP, w latach 1998 – 2005 starosta tarnowski, w latach 1990 – 1994 burmistrz Tuchowa, doktor nauk geodezyjnych, wykładowca akademicki). Numer trzy ma Urszula Rusecka (od lipca tego roku poseł na Sejm RP, zastąpiła posła Edwarda Czesaka, przez kilka lat wiceburmistrz Wieliczki, od listopada 2014 do lipca 2015 radna sejmiku samorządowego województwa małopolskiego); numer cztery otrzymał poseł Józef Rojek (wskazała go Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro, były prezydent Tarnowa, w latach 1998 – 2002, radny miejski, poseł na Sejm RP w latach 2005 – 2006 oraz 2007 do dzisiaj). Na piątym miejscu znalazł się Wiesław Krajewski (przedsiębiorca, wieloletni radny Rady Powiatu Dąbrowskiego, w latach 2006 – 2010 starosta dąbrowski, w latach 90. tamtego wieku radny Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej i członek władz krajowych Porozumienia Centrum – partii założonej w latach 90. XX stulecia przez Jarosława i Lecha Kaczyńskich). Na miejscu szóstym jest Bogdan Kosturkiewicz (doktor nauk technicznych, wykładowca akademicki, radny Rady Miejskiej w Bochni, burmistrz tego miasta w latach 2006 – 2010). Numer siedem ma Józefa Szczurek – Żelazko (od 2010 roku radna sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, szefowa jednej z komisji problemowych, w wyborach w 2014 roku poparło ją blisko 20 tysięcy wyborców, dyrektor szpitala powiatowego w Brzesku, menadżer w służbie zdrowia). Na ósmym miejscu jest Kazimierz Koprowski (doktor historii, przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, był wiceprezydentem Tarnowa, dyrektor Wydziału Edukacji tarnowskiego magistratu, obecnie odpowiada za szkoły w gminie Tarnów). Wojciech Skruch ma miejsce numer dziewięć (od 2014 roku jest radnym sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, wcześniej przez kilka kadencji radny powiatu tarnowskiego, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego, ekonomista i prawnik, doktorant – pracuje jako skarbnik gminy Ciężkowice). Numer 10 otrzymała Anna Czech – dyrektor szpitala wojewódzkiego w Tarnowie, od wielu lat radna Rady Miejskiej w tym mieście. Na miejscu jedenastym znalazł się Józef Mroczek (wicestarosta bocheński, w latach 80. tamtego wieku, w czasie stanu wojennego, ukrywał się przez blisko trzy lata przed bezpieką). Na miejscu 12 jest Marek Burda z wykształcenia nauczyciel, członek zarządu powiatu wielickiego. Numerem 13 jest Teresa Połoska (w latach 2010 – 2014 burmistrz Ryglic, obecnie dyrektor LO w Jodłowej); na czternastym miejscu jest Beata Hudyma (pracownik służby zdrowia, mieszkanka gminy Wierzchosławice). Kolejna lokata (numer 15) przypadła Aleksandrze Ślusarek w powiatu wielickiego (radna) . Numerem 16 jest Grzegorz Piątkowski z Krakowa (zgłoszony przez Polskę Razem Jarosława Gowina), na miejscu siedemnastym jest Izabela Stefańczyk – inżynier geodeta z powiatu proszowickiego, pracownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na ostatnim miejscu jest Piotr Gładysz (pracuje w rodzinnej firmie Gładyszów, studiuje, kandydował do sejmiku samorządowego województwa małopolskiego – miał czwarty wynik w powiecie tarnowskim. Do senatu oczywiście kandydatami są – tak jak poprzednio już informowaliśmy – Zbigniew Cichoń – okręg nr 34 (powiat wielicki, proszowicki, bocheński i brzeski – mecenas, obrońca z czasów stanu wojennego, działacz katolicki oraz Kazimierz Wiatr – okręg nr 35 (Tarnów, powiat tarnowski i dąbrowski, profesor AGH, wykładowca akademicki, działacz ZCHP).

PAP(mir)