VII Derby Gminy Radłów dla Radłovii Radłów

11960114_973688622692122_8024142917517468722_n30 sierpnia 2015 odbyły się już VII debry naszej Gminy. W spotkaniu zmierzyły się zespoły Radłovii Radłów i LUKS Woli Radłowskiej. Tym razem zespół Radłovii, już jako prawowity gospodarz, mógł gościć zespół z Woli Radłowskiej na swoim nowo otwartym stadionie. Mecz od samego początku zapowiadał się emocjonująco, gdyż spotykały się w nim dwie jak dotąd nie pokonane drużyny. Tradycyjnie pojedynek derbowy zgromadził na trybunach sporą grupę sympatyków obydwu zespołów. Pojedynek zaczął się od ofensywnych ataków zespołu z Woli Radłowskiej. Dynamiczne akcje prowadzone skrzydłami sprawiały gospodarzom mnóstwo problemów i tak w jednej z nich stu procentową sytuację zmarnował Krzysztof Smoleń, który przegrał sytuację sam na sam z Miłoszem Wadasem. Po pierwszych 10 minutach obudził się zespół z Radłowa, kilka składnych akcji pozwoliło nabrać pewności siebie i to gospodarze coraz częściej zaczęli zagrażać bramce strzeżonej przez Tomasza Piętę. W 15 minucie spotkania padła pierwsza i jak się później okazało jedyna bramka tego meczu. Strzelcem okazał się Maksymilian Bąk, który wykończył składną akcję całego zespołu. Do przerwy gra toczyła się pod dyktando Radłovi, która chciała iść za ciosem i strzelić jeszcze jedną bramkę. Niestety brak skuteczności i bardzo dobra postawa w bramce Tomasza Pięty sprawiły że wynik się nie zmienił. Druga połowa to zdecydowany napór Woli Radłowskiej. Wiele składnych akcji sprawiło, że coraz to więcej pracy miał bramkarz Radłovii. Panujący upał i ciężkie warunki gry dawały się zawodnikom we znaki. Na trybunach brylowali kibice Radłovii, którzy swoim dopingiem wspierali walczących zawodników. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Gospodarzy co pozwoliło im na utrzymanie statusu drużyny niepokonanej w tym sezonie rozgrywek A klasy. To pierwsze w tym sezonie Derby naszej Gminy. W związku z awansem Biskupic Radłowskich, w tym roku pojedynków derbowych czeka nas więcej niż w ubiegłym sezonie.

Poniżej prezentujemy terminy najbliższych spotkań derbowych które odbędą się w tym roku na terenie naszej Gminy: