Komunikat bpa Andrzeja Jeża w związku z XXXIII Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę

864004_bpandrzejjez_34Drodzy Diecezjanie!

Od 33 lat, co roku wielotysięczna rzesza pielgrzymów, zwłaszcza młodych, wyrusza na szlak prowadzący z Tarnowa do Częstochowy. Mimo trudu pokonywanej drogi i zmęczenia pielgrzymi okazują entuzjazm wiary oraz wielką wartość bratersko-siostrzanej wspólnoty uczniów Chrystusa. Piesze wędrowanie jest doskonałą okazją, by wyciszyć się wewnętrznie, zaglądnąć głęboko do swojego serca i wejść w komunię miłości z Bogiem żywym.

 

Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy nie lękają się trudu pielgrzymowania, do uczestnictwa w XXXIII Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej. Jej hasłem będzie ewangeliczne błogosławieństwo: Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą. Wspólne wędrowanie do Matki Jezusa w Jasnogórskim Wizerunku rozpocznie Msza święta, sprawowana 17 sierpnia br. o godz. 6.30, na Placu Katedralnym w Tarnowie.

Tych, którzy z różnych racji nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, zapraszam do duchowego wędrowania dzięki transmisjom diecezjalnego Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz codziennym relacjom z pielgrzymiego szlaku na stronie internetowej Tarnowskiego „Gościa Niedzielnego”.Niech również codzienne odmawianie różańca będzie naszym duchowym podążaniem wraz z pielgrzymami do Czarnej Madonny.

 

Na czas przygotowań oraz oby jak najbezpieczniejszego i owocnego pielgrzymowania udzielam wszystkim uczestnikom diecezjalnych rekolekcji w drodze pasterskiego błogosławieństwa.

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI