Uwaga na fałszywe zagraniczne oferty pracy

ryanair_cabin_crew_1Wyjeżdżając do pracy za granicę uważajcie, by nie paść ofiarą handlu ludźmi. Policjanci ostrzegają, że takie przypadki zdarzają się niemal w każdym kraju. Narażone są przede wszystkim młode kobiety. Pracodawcy, by zwabić potencjalne ofiary, podają fałszywe oferty pracy. Dopiero na miejscu może się okazać, że zamiast do pracy np. przy zbiorach owoców, kobiety mogą być zmuszane do nierządu…

Wiarygodność ofert pracy możecie też sprawdzić w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia. Pamiętajcie też, by przeczytać dokładnie wszystkie dokumenty przed podpisaniem umowy. Wyjeżdżając już do pracy warto zabrać ze sobą więcej pieniędzy niż na bilet w jedną stronę. Jeśli zorientujecie się, że ktoś próbuje was oszukać, warto skontaktować się z policją. Numer tel i adres e-mail, pod którymi możecie szukać pomocy:

handelludzmibsk@policja.gov.pl

– Zadzwoń na numer telefonu zaufania: +48 664 974 934

– Poradnik i wiele cennych wskazówek związanych m.in. z bezpiecznym wyjazdem za granicę : handelludzmi.eu

Tekst : RDN Małopolska