Małopolska: 16-​latek zatruty dopalaczami. Palił „Cząstkę Boga”

wp_karetka_pogotowie_zenon_kubiak_625Przypadek zatrucia dopalaczami w Małopolsce. W nocy do szpitala w Brzesku trafił nieprzytomny 16-latek. Razem z grupą znajomych miał pić alkohol i palić środek o nazwie „Cząstka Boga”.

– Na miejscu, gdzie grupa nastolatków paliła substancję, zaleźliśmy woreczki właśnie po tym dopalaczu. Teraz skupiamy się na ustaleniu gdzie substancja została kupiona – mówi nadkomisarz Katarzyna Padło z małopolskiej policji.

Nastolatek odzyskał już przytomność. Jego życiu nic nie zagraża.

Udało się go uratować tylko dzięki czujności 14-latki, która nie zażywała dopalacza, a gdy chłopak stracił przytomność wezwała pogotowie. Pozostali znajomi nastolatka uciekli z miejsca zdarzenia.

Rośnie liczba zatrutych

Łącznie 154 osoby trafiły od czwartkowego wieczora do szpitali na terenie woj. śląskiego z zatruciami – najprawdopodobniej po zażyciu dopalaczy. Część z nich została już wypisana do domów; życie jednego z pacjentów jest zagrożone.

– Odbyło się spotkanie robocze zarządzania kryzysowego wojewody. Mamy tutaj bardzo ciekawe efekty pracy policjantów, bo dzięki pracy mediów i przekazaniu informacji szerokiemu społeczeństwu, otrzymują oni liczne sygnały o nieformalnych, cichych miejscach wprowadzenia do obrotu tych substancji i dzięki temu udało się zatrzymać kilka osób, którym postawione zostaną zarzuty – powiedział śląski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Grzegorz Hudzik

Źródło:wp.pl