Będzie mniej uczniów w szkołach powiatowych

Do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie tarnowskim zapisało się o około 100 osób mniej niż rok temDSC05514a_hfu. Wydział Edukacji, Kultury i Promocji starostwa liczy jednak, że uczniów jeszcze przybędzie.

Na tę chwilę mamy zapisanych 755 uczniów, ale zawsze w sierpniu dochodzą kolejni, którzy rezygnują z szkół w Tarnowie. Liczymy, że we wrześniu do pierwszej klasy pójdzie ponad 800 uczniów. Spodziewaliśmy się spadku, biorąc pod uwagę niż demograficzny, więc ten nabór nie jest dla nas zaskoczeniem. We wrześniu do naszych szkół pójdzie o 10% mniej nowych uczniów niż w minionym roku szkolnym – mówi Edmund Juśko, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji w tarnowskim starostwie.

Najlepiej w tegorocznym naborze wypadł Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie. Ta szkoła przyciągnęła 169 nowych uczniów. To oznacza, że powstanie tam około 6 oddziałów klas pierwszych. Najmniej chętnych zgłosiło się do szkoły w Radłowie – 26 osób. Pozwoli to jednak uruchomić jedną pierwszą klasę.

Dodajmy, że nabór do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie tarnowskim spada od kilku lat, średnio o 10%. Na tę chwilę władze powiatu nie planują zwolnień wśród nauczycieli.

Źródło: RDN Małopolska