Diecezja tarnowska ma 23 nowych kapłanów

556b052c79128_pW sobotę, 30 maja, święceń kapłańskich udzielił diakonom biskup tarnowski Andrzej Jeż. W niedzielę nowo wyświęceni księża odprawią swoje pierwsze msze św. – prymicyjne w rodzinnych parafiach.

Święcenia kapłańskie odbyły się w bazylice katedralnej, która obecnie przezywa nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny. „Obraz „Jezu Ufam Tobie” wytycza istotny kierunek w życiu każdego kapłana, a dla Was jest jednym z pierwszych drogowskazów na kapłańskie życie: być człowiekiem o oczach, które patrzą na świat przez pryzmat Jezusa Miłosiernego, który jest Odkupicielem człowieka” – powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż w homilii do neoprezbiterów.

Przygotowania do kapłaństwa trwały sześć lat, podczas formacji seminaryjnej. Obok zdobywania wiedzy, były też praktyki w szpitalach i parafiach, a nawet na misjach. Niektórzy z nowo wyświęconych kapłanów odbyli już praktyki duszpasterskie w Afryce i Ameryce Południowej. Ponadto, będąc w seminarium, część z nich mogła się przekonać osobiście, jakie są potrzeby Kościoła w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji i Norwegii. W niedzielę, w rodzinnych parafiach nowych kapłanów odbędą się prymicje. Podwójną radość z nowych kapłanów przeżywać będą m.in. w Wierzchosławicach oraz w parafii św. Pawła w Bochni.

Źródło:Gazeta Krakowska , Paweł Chwał