Oldboys 35+ Radłów – Young Boys 4:5 (1:4)

11178258_895127673888248_1701685765665253468_nPojedynkiem Oldboys 35+ z ekipą Young Boys rozpoczęła się druga kolejka Leopak Oldboys Ligi. Na kompleksie Orlik w Radłowie zmierzyły się dwie drużyny, które w pierwszych spotkaniach były sprawcami niespodzianek. Po porażce w Wietrzychowicach, drużyna Oldboys 35+ chciała dopisać w tej kolejce punkty do swojego dorobku, zaś Young Boys po wygranej w Łęgu Tarnowskim nie zamierzał opuszczać boiska rywala z zerowym dorobkiem punktowym. Tym razem pierwsze minuty tego spotkania pokazały, że pojedynek będzie wyrównany. Mimo że festiwal strzelecki rozpoczął się pod koniec pierwszej połowy, to emocje trwały do końcowego gwizdka arbitra tego spotkania. Pierwszego gola strzelili Young Boysi, a do bramki trafił Zygmunt Gut. Pięć minut później gospodarze wyrównali , za sprawą Macieja Habryły. Ale riposta gości była potrójna. Kolejno przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania trafiali Marek Molczyk, Grzegorz Sypek i Wojciech Ługowski.

Po zmianie stron ekipa z Radłowa nabrała wiatru w żagle i powoli zaczęła odrabiać straty. Najpierw do bramki trafił Grzegorz Szkarłat, kwadrans później Krzysztof Łoś. Gdy wydawało się, że bramka wyrównująca to kwestia kilku minut, drużyna Young Boys po raz piąty trafiła do bramki. W 75 minucie rywalizacji uczynił to Piotr Lada w niegroźnej kontrze. Gospodarze nie odpuszczali i zamknęli rywali w hokejowym zamku na własnej połowie. W doliczonym czasie gry znów Oldboysi z Radłowa złapali kontakt po bramce Mariusza Piekarza, który zmienił lot piłki głową, a ta zmyliła bramkarza gości. Na więcej nie starczyło czasu i ostatecznie Oldboys 35+ uległ 4:5 zespołowi Young Boys.

Nie spodziewaliśmy się, że ekipa z Radłowa jest tak mocna – powiedział po meczu najlepszy strzelec ligi – Grzegorz Sypek

W piątek 1 maja kolejne emocje – o 19:30 wielkie derby w Lisiej Górze – Juniorzy rywalizować będą z Dinozaurami, zaś o 20 w Zabawie, Dunajec United Oldboys podejmie News Wietrzychowice. 8 maja w Dąbrowie Tarnowskiej zagrają futboliści Wieczor Team z Kaloszami Łęg Tarnowski.

Oldboys 35+ Radłów – Young Boys 4:5 (1:4)

Bramki: Maciej Habryło 24, Grzegorz Szkarłat 5q, Krzysztof Łoś 69, Mariusz Piekarz 80 (Oldboys) – Zygmunt Gut 19, Marek Molczyk 26, Grzegorz Sypek 37, Wojciech Ługowski 40 – karny, Piotr Lada 75 (Young Boys).
Sędziowała: Sylwia Wiatr (Żabno)
Żółte kartki: Andrzej Janicki, Grzegorz Szkarłat (Oldboys) – Marek Molczyk (Young Boys).

Oldboys 35+ Radłów: Marek Pochroń – Zbigniew Mączka, Wojciech Miśtak, Andrzej Janicki, Krzysztof Łoś, Rafał Łoboda, Bogdan Bąk, Grzegorz Szkarłat, Maciej Habryło, Piotr Zawiślak, Mariusz Piekarz, Ireneusz Kuczek, Robert Czermak.

Young Boys: Robert Niedzielski – Zygmunt Gut, Piotr Lada, Grzegorz Lada, Wojciech Ługowski, Grzegorz Sypek, Mirosław Starzyk, Marek Molczyk, Krzysztof Magdziarczyk, Robert Niedzielski.

Aktualna tabela Leopak Oldboys Ligi:
1. Young Boys – 6 pkt, 14:10
2. Juniorzy Lisia Góra – 3 pkt, 9:1
3. Wieczor Team Dąbrowa Tarnowska – 3 pkt, 8:4
4. News Wietrzychowice – 3 pkt, 2:1
5. Oldboys 35+ Radłów – 0 pkt, 5:7
6. Kalosze Łęg Tarnowski – 0 pkt, 6:9
7. Dinozaury Lisia Góra – 0 pkt, 4:8
8. Dunajec United Oldboys – 0 pkt, 1:9

Klasyfikacja strzelców:
6 – Grzegorz Sypek (Young Boys)
3 – Paweł Jantoń (Juniorzy), Andrzej Soja (Wieczor Team), Mirosław Starzyk (Young Boys), Lesław Wieczorek (Wieczor Team), Sebastian Wężowicz (Juniorzy)
2 – Adrian Kasztelewicz (Kalosze), Wojciech Ługowski (Young Boys), Jerzy Mączko (News), Wojciech Klich (Dinozaury)
1 – Paweł Bajorek (Juniorzy), Paweł Czupryna (Juniorzy), Robert Gniecki (Kalosze), Arkadiusz Grabka (Wieczor Team), Zygmunt Gut (Young Boys), Maciej Habryło (Oldboys), Marcin Kalisz (Juniorzy), Piotr Lada (Young Boys), Rafał Leśniak (Dinozaury), Mateusz Libera (Kalosze), Krzysztof Łoś (Oldboys), Andrzej Magiera (Dunajec), Marek Molczyk (Young Boys), Grzegorz Mosio (Kalosze), Mariusz Piekarz (Oldboys), Marek Pochroń (Oldboys), Grzegorz Szkarłat (Oldboys), Krzysztof Szyszka (Kalosze), Kazimierz Zegarlich (Dinozaury), Krzysztof Zych (Wieczor Team).

autor: Grzegorz Golec RDN Małopolska