Młodzież wybrała bo chce mieć za co żyć w Polsce.

szansa-na-sukcesJeszcze nie opadł kurz po kampanii wyborczej, jeszcze nie znamy oficjalnych wyników wyborów.

A pojawiają się opinie ze świat się kończy.

Ja sobie poradzę.

Żal mi tych którzy dzisiaj świętują zwycięstwo. Chcą żyć w kraju zasiłków i zapomóg

Wyniki wyborów są smutne. I nie chodzi o to czy wybraliśy tego czy tamtego Pana. Każdy z nich jest politykiem. Smutne jest za czym głosowano.

Polacy dzisiaj głosowali za rozdawnictwem, chcą żyć w kraju zasiłków, zapomóg i pod opieką Państwa, które „im da”, obroni przed bankami,  przed konsekwencjami własnych błędnych decyzji. Chcą zeby ich życie było zależne.

Wybrali życie tragediami przeszłości, nie z szacunku dla bohaterów ale dla cierpiętniczego usprawiedliwiania swoich niepowodzeń.  W kraju spisków i afer. Gdzie nie będzie chodziło o to czy jesteś uczciwy, tylko jak długo trzeba nad Toba pracować by złamać Twój charakter.

Okazało się, ze Polacy chcą kraju w którym ludzie dzielą się na lepszych i tych innych. W kraju w którym żyjemy „my” i „oni”. I zawsze znajdziemy „tego” lub „tych” którzy są winni.

Ja sobie dam rade. Swoje życie zawodowe zaczęłam równo ze zmianami i przez te 26 lat rozwinęłam swoją przedsiębiorczość. Dzisiaj mając 50 wiem że i dalej dam sobie radę. Może będzie trudniej. Może trzeba będzie z wielu planów zrezygnować. Ale wiem, że zawsze znajdę sposób zeby sama zadbać o siebie i nie czekać na zasiłek. Moja przyszłość jest niezależna od ZUS. Nie inetersuje mnie wiek emretylany i tak nie chce iść na emeryturę. Chcę jak najdłuzej cieszyć się pracą.

Moje dzieci zaczynają dorosłe życie i są przyzwyczajone do pracy, zaradności i życia w dowolnym kraju. Nie martwię się o ich przyszłość. Też  nie czekają aż im ktoś da.

Żal mi tych którzy dzisiaj świętują zwycięstwo. Jeśli spełnią się ich wybory – będą bardzo rozczarowani. Ekonomii nie da się oszukać. Będą żyli w kraju zasiłków, nieufności, spisków i afer. Prawdziwych lub stworzonych. Świętować bedą z nienawiścią w sercu i bez przebaczania. I nie będą chcieli uwierzyć ze sami tak wybrali.

autor: Urszula Ptak

źródło: mpolska24.pl

Starsi sobie poradzą. Młodzi szukają swojej szansy.Dajmy im szanse.

Powodzenia.