Mieszkanka Pawęzowa liczy na pomoc – Pomożemy!

dom_pawezow– Tej chwili nie zapomnę do końca życia, jak płomienie trawiły mój dom – mówi reporterowi RDN Ewa Kornaus. 61-letniej mieszkance podtarnowskiego Pawęzowa 16 kwietnia spalił się cały dorobek życia.

Drewniany dom wraz z zabudowaniami gospodarczymi palił się bardzo szybko. Z ogniem zmagało się 11 jednostek straży pożarnej z terenu gminy Lisia Góra oraz Tarnowa. Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. – Niewiele udało się uratować z tego co miałam – mówi Ewa Kornaus. – W tym domu wychowałam sześcioro dzieci, mój mąż zmarł sześć lat temu. Dom remontowałam na ślub syna. W środku wszystko było skończone, jedynie elewacja miała być malowana – dodaje.

Domem pod nieobecność 61-latki opiekowała się córka. O całym zdarzeniu zaalarmowali ją sąsiedzi – wspomina Barbara Majerczyk. – Oni krzyczeli że się dom pali. Po drodze dzwoniłam na straż pożarną, a gdy już przybyłam na miejsce widziałam dym i straszny ogień. Nawet ktoś próbował gasić ten ogień wodą z węża ogrodowego, ale to nie dało rady.

Poszkodowana mieszka w małym pokoju u córki. Szybką pomoc zorganizowali sąsiedzi i przyjaciele rodziny. – Liczymy również na pomoc ludzi dobrej woli – podkreśla Katarzyna Kula. – Potrzebne są materiały budowlane, by odbudować ten dom. Czasami po budowie czy remoncie zostaje nam farba, cement, cegły czy inne materiały budowlane – nam mogą się przydać. Na pewno potrzebne będą też środki czystości, firany czy inne rzeczy, bo poszkodowana została bez niczego – dodaje.

Informacje jak pomóc 61-letniej Ewie Kornaus z Pawęzowa można uzyskać pod numerami telefonów: 502-089-877 lub 724-764-081. Kontakt e-meil: kasiakula@onet.eu

Wpłat można również dokonywać na konto

Ewa Kornaus
Pawęzów 118

PEKAO S.A. I O w Tarnowie nr konta: 92 1240 1910 1111 0000 0891 4103

Źródło: RDN Małopolska