Derby Gminy Radłów dla Radłovii

rp_11138145_920678367993148_6168913816076060010_n-300x300.jpgDerby Gminy Radłów dla Radłovii ! Radłovia Radłów 3:1 LUKS Wola Radłowska Szóste już derby okazały się zwycięskie dla naszej ekipy, tym samym udało się zrewanżować Wolanom za porażkę z zeszłej rundy. Licznie zgromadzeni kibice na stadionie w Woli Radłowskiej zobaczyli w sobotnie popołudnie ciekawe i emocjonujące widowisko. Pierwsze minuty spotkania były bardzo nerwowe, zawodnicy obu drużyn nie chcieli popełnić żadnego błędu w obronie, a gra opierała się głównie na długich zagraniach pod pole karne rywali. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić Wolanie, którzy w pierwszej połowie przejęli inicjatywę i stwarzali groźne sytuacje za sprawą swojego szybkiego napastnika Krzysztofa Smolenia. Po błędzie w naszej defensywie wyszedł on „sam na sam” z bramkarzem i otworzył wynik. Nasi przeciwnicy mogli podwyższyć jeszcze swoje prowadzenie, lecz brakowało im zimnej krwi pod polem karnym i na ich drodze stawał nasz bramkarz Miłosz Wadas. Co tu dużo mówić, w pierwszej odsłonie zagraliśmy bardzo słabo, lecz poważna rozmowa w szatni i pełna mobilizacja przyniosły zamierzony cel. Odmieniony zespół Radłovii wyszedł na drugą połowę i od początku ruszył na rywali z chęcią odrobienia strat. Niedługo trzeba było czekać na efekty, rzut z autu wykonywał Tomasz Czuj i posłał mocną piłkę w światło bramki, która po palcach bramkarza ląduje w siatce. To trafienie dodało nam pewności siebie, zaczęliśmy sprawniej operować piłką i stwarzać zagrożenie pod bramką „gości”. W 60′ Bartek Padło przejął piłkę w środkowej części boiska, minął dwóch rywali i zagrał przed pole karne do niepilnowanego Dominika Gąsawskiego, a ten mocnym strzałem po krótkim słupku wyprowadził Radłovię na prowadzenie. Nasza przewaga zaczęła wyraźniej się zarysowywać, a udokumentowaliśmy to trzecim trafieniem. O piłkę przed polem karnym powalczył Michał Gostek, ostatecznie trafiła ona do Marcina Patulskiego, a ten minął jednego rywala i płaskim strzałem z szesnastu metrów ustalił wynik spotkania. Przed meczem wszyscy uczcili minutą ciszy pamięć naszego kolegi z drużyny Damiana Bąka. Ten mecz zawsze miał dla niego szczególne znaczenie i to jemu dedykujemy to zwycięstwo. Skład: Wadas – Bieryt, Kuczek, Malik, Grabowski – Czuj, Padło (80′ Plebanek), Patulski, Przybyła (75′ Różański) – Gostek (70′ Kania), Gąsawski

źródło: Radłovia Radłów