Wywiad z zespołem – Anvils

1239482_418647911578959_1989470870_n– Jakie były początki waszego zespołu?

Kilku przyjaciół, którzy chcieli grać rocka. Na początku byłem ja (Piotrek) i Kuba, potem zaprosiliśmy Maćka i Pawła. Jakub jest moim kuzynem i chodziliśmy do jednego liceum, Maciek i ja chodziliśmy do jednej klasy wtedy, a Paweł jest przyjacielem Maćka, więc tak czy inaczej musieliśmy się poznać. Karol natomiast dołączył niedawno, i tak jak Kuba ,Maciek i ja uczył się w Radłowskim liceum. Jak każdy zespół zaczynaliśmy grać covery piosenek naszych ulubionych zespołów, a z czasem zaczęliśmy pisać swoje utwory.

– Dlaczego nazywacie się Anvils?

Przed nazwą „Anvils” mieliśmy inne pomysły, w końcu zrobiliśmy małą burzę mózgów gdzie każdy w zespole musiał wymyślić dwie propozycje nazwy i Jakub wpadł na „Anvils” i tak już zostało. Nawiązuje ona niejako do nazwiska naszego wokalisty, ponieważ „Anvils” po angielsku oznacza „kowadła”.

– Ile osób obecnie liczy wasz zespół?

„Dzieciaki z liceum potrafią liczyć tylko do pięciu, więc zespół nie powinien mieć więcej niż pięciu członków.” Obecnie nasz zespół liczy pięciu członków: Maciej Kowal śpiewa i gra na harmonijce ustnej, Jakub Kosiarski zajmuje się gitarą prowadzącą, Karol Kubacki gra na basie, Paweł Mleczko jest perkusistą, a ja jestem gitarzystą rytmicznym i można powiedzieć że obecnie jestem menadżerem grupy. Wcześniej współpracowaliśmy także z Krystianem Czernkiem, który grał u nas na basie. Bardzo dobrze nam się gra w obecnym składzie, każdy ma swoje miejsce i wnosi od siebie coś innego.

 

– Jaką muzykę gracie?

Nasz styl można określić jako rock, chociaż mamy różne piosenki. Można znaleźć typowy rock & roll czyli np. „Łobuz” lub „Moje małe piekło”, mocniejsze piosenki jak „Biker” i „Dopijam drinka”, a nawet blues. Dla osób lubiących spokojniejsze piosenki sa ballady „Dzięki Ci”, czy też „Czekając na natchnienie”, a ostatnio nawet „To dla Ciebie”. Może to wynikać z tego, że każdy ma inne upodobania muzyczne, każdy inspiruje się czymś innym, a każdy w zespole jest autorem piosenek. Czasem nawet piosenka ma kilku autorów, bo jeden z nas przyniesie tekst, a ten pasuje do melodii którą wymyślił ktoś inny. W swoim repertuarze mamy blisko dwadzieścia utworów autorskich. Każda piosenka różni się także tematyką, każdy z nas przeżywa coś innego, tekst może być o tym że coś kogoś zdenerwowało, a drugi napisze tekst o tym jak bardzo kogoś kocha.

– Gdzie można was posłuchać na żywo?

Często jesteśmy zapraszani na koncerty podczas Dni Radłowa, jeżeli tylko jest okazja z przyjemnością zagramy. Ostatnio zaczęliśmy też grać w „Przepraszam” w Tarnowie.

– Czego mamy wam życzyć na przyszłość?

Więcej koncertów, oraz nagrania dobrej płyty kiedyś. Zapraszamy też na nasz fanpage na portalu facebook, znajdziecie tam zdjęcia, nagrania i ważniejsze informacje o naszej grupie.

Dzięki za wywiad i trzymamy kciuki za nagranie waszej płyty!