Tablet to nie zabawka!

tablet1Tablet może uzależnić jak jak alkohol. Ten przenośny mini laptop staje coraz bardziej popularny wśród dzieci i młodzieży. Niestety najmłodsi często nie są świadomi, że zbyt częste i intensywne korzystanie z tabletu może być dla nich niebezpieczne…

Dzieci używają tablet jak zabawkę, bo pozwalają na to rodzice – powiedziała Wioletta Bodziony, nauczyciel w Katolickiej Szkole Podstawowej w Nowym Sączu.

Tablet traktowany jak zabawka może mieć niekorzystny wpływ na rozwój intelektualny najmłodszych. Dzieci przede wszystkim nie potrafią zbudować normalnych relacji z kolegami czy rodziną. Między innymi tak, zdaniem psychologów, może skończyć zbyt częste używanie tabletów. Maluchy już od najmłodszych lat zamiast spotkać się ze znajomymi, czy porozmawiać z rodziną, zamykają się w wirtualnym świecie gier i czatów. Przez to powoli stają się aspołeczne – wyjaśnia psycholog Katarzyna Sosnowska. Tablet może uzależnić tak jak alkohol – dodaje Katarzyna Sosnowska.

Młode pokolenie musi odnaleźć się w wirtualnym świecie, bo to narzucają współczesne czasy. Psychologowie radzą jednak, by znaleźć dziecku odskocznię. Zalecają gry planszowe, bo one nie tylko rozwijają dziecko intelektualnie, ale i uczą pracy w grupie.

Źródło: RDN