2 Maja Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

11jpgWybór 2 maja na Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej nie jest przypadkowy. Jest to bowiem dzień, w którym towarzyszą nam refleksje o szczytnych kartach historii Polski. Dzień Flagi poprzedza przecież święto 3 Maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była konstytucja 3 Maja z 1791 roku. Ponadto 2 maja obchodzony jest Światowy Dzień Polonii, wiec w tym dniu nasza biało – czerwona flaga w wyjątkowy sposób łączy i jednoczy Polaków na wszystkich kontynentach, jest widocznym symbolem ich przynależności narodowej. Obchodzimy Święto Flagi na spotkaniach patriotycznych, na majowych piknikach i festynach. Pamiętajmy jednak o szacunku i czci dla symboli narodowych nie tylko w tym dniu. Nie możemy bowiem oczekiwać szacunku od innych, jeśli sami nie będziemy szanować tych wartości, które symbolizują nas jako naród i wyrażają jako Polaków

J. Hudyma