Są kolejni zatrzymani ws. rajdu crossem po galerii w Tarnowie

11uDo zatrzymanego wczoraj, 12 marca,  17-latka z powiatu tarnowskiego, który przejechał przez galerię Gemini motorem wyścigowym, dołączyło 8 osób. Wszyscy przyznali się do winy. Są z Tarnowa. Wśród nich są: sześciu 16-latków, dwóch siedemnasto- i jeden osiemnastolatek. Uczestniczyli oni w całym incydencie i wspólnie go wymyślili.

Jak już informowaliśmy, sprawca wtargnął do galerii w sobotę, 7 marca. Ruchomą taśmą dostał się na górną kondygnację. Dalej przejechał pasażem handlowym i opuścił teren centrum głównym wejściem. Kontynuował jazdę, ignorując czerwone światło, jadąc po chodniku i przejściu dla pieszych.

Sprawa wyszła na jaw 11 marca, kiedy sprawca swój wyczyn, który sfilmował kamerą umieszczona na kasku, umieścił w sieci. Koledzy, którzy współdziałali z nim, byli w kontakcie z nim podczas przejazdu i otwierali mu drzwi, by płynnie mógł przejechać. Wpadli na pomysł zorganizowania akcji po obejrzeniu kilku filmów w sieci, gdzie samochody wjeżdżały w różne dziwne miejsca. Wydaje się, że chcieli zaistnieć w soim środowisku, mówi Olga Żabińska, rzecznik Policji w Tarnowie.

Nastolatkowie dpowiedzą za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osób znajdujących się na trasie przejazdu crossa. Szesnastolatkami zajmie się sąd dla nieletnich. Pozostali usłyszą zarzut jeszcze dziś. Grozi im do 3 lat więzienia.

Kierowca odpowie również za dodatkowe wykroczenia, których dopuścił się po wyjeżdzie z galerii, m.in. jadąc po chodniku i na czerwonym świetle. Okazalo się, że nie miał też uprawnień do kierowania motorem.

Żródło: RDN