Ogólnopolskie Sympozjum Pedagogicznego w Tarnowie

11051336_817729651628229_831697028_nCoraz bliżej V Ogólnopolskiego Sympozjum Pedagogicznego w Tarnowie Organizatorem jest Koło Naukowe „Paidagogos” działające przy Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej. – Przygotowujemy spotkanie o wysokiej randze. Starannie dobieraliśmy prelegentów – fachowców w swoich dziedzinach oraz osoby i instytucje, które patronują przedsięwzięciu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w szczególności nauczycieli i wychowawców – mówi opiekun Koła Naukowego, organizator, Marta Falińska. Uzyskaliśmy patronat Rzecznika Praw Dziecka, Urzędu Miasta Tarnowa, Stowarzyszenia „Kropla Słońca oraz „Ich lepsze Jutro”, Przedszkola Publicznego nr 8 oraz nr 34 w Tarnowie, Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznego SENS oraz e-magazynu TIMER. Hasło imprezy, która odbędzie się 12 marca „Istota efektywnego wychowania i nauczania- Świętujemy 25- lecie Konwencji Praw Dziecka w Tarnowie”. – Sympozjum kierowane jest do nauczycieli, pedagogów, wychowawców, rodziców i studentów a także do osób zainteresowanych poznaniem efektywnych aspektów procesów nauczania i wychowania oraz aktywnych i twórczych form pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi – mówi Marta Falińska. Mowa będzie m.in. o ambicjach a także traumach dziecięcych, cechach współczesnego wychowania, czy integracji sensorycznej. Sympozjum odbędzie się w siedzibie Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie, przy ul. Waryńskiego 14. Początek o godzinie 9.30. Całość potrwa do ok. 14.00. Dodajmy, że na Sympozjum zaprezentowany będzie projekt autorski – hymn o Januszu Korczaku w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 8 „Pod Stokrotką”. Towarzyszy on obchodom 25-lecia Konwencji Praw Dziecka w Tarnowie.