Porozumienie przyciągnie inwestorów?

20150227_100608Ma przynieść więcej miejsc pracy i pomóc w wykorzystaniu potencjału regionu. Miasto Tarnów i osiem ościennych gmin będą współpracować na rzecz poprawy atrakcyjności inwestycyjnej aglomeracji tarnowskiej. W tej sprawie podpisano specjalne porozumienie.

Dzięki porozumieniu przedsiębiorcy będą mogli między innymi sprawnie wybrać teren pod inwestycje. Będziemy zabiegać o szybka informację wewnątrz naszej aglomeracji. Jeśli inwestor kogokolwiek z nas zapyta o wolny teren to wszyscy będziemy dbać o to, żeby jak najszybciej go udostępnić. Taka współpraca to mocny sygnał do świata gospodarczego– mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Każda gmina będzie mogła dzięki porozumieniu wykorzystać swój potencjał. Rozwój Tarnowa i okolic to także dodatkowa praca dla mieszkańców Ryglic. Zdaję sobie sprawę, że są tutaj również peryferyjne gminy, jak na przykład nasza, ale możemy być uzupełnieniem oferty na przykład pod względem turystycznym – mówi Bernard Karasiewicz, burmistrz Ryglic.

W wyniku porozumienia, które zostało dzisiaj podpisane przedsiębiorcy mogą wybierać spośród 300 hektarów terenów inwestycyjnych. Połowa to są tereny gmin a reszta to tereny prywatne. Wójtowie i burmistrzowie zadeklarowali też około 50 dodatkowych hektarów, które będziemy mogli dołączyć do wspólnej bazy – mówi Piotr Augustyński, wiceprezydent Tarnowa. Inwestorzy będą mogli zapoznać się z ofertą między innymi dzięki stronom biznesowym Tarnowa, gdzie do tygodnia mają pojawić się wszystkie informacje o dostępnych terenach.

Porozumienie podpisał prezydent Tarnowa, burmistrzowie Ryglic, Radłowa, Żabna i Wojnicza oraz wójtowie Wierzchosławic, Skrzyszowa a także Gminy Tarnów. Liderem porozumienia jest Gmina Miasta Tarnowa.

Źródło: RDN Małopolska