XV Jubileuszowy Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

10410188_1424833284475629_6763684308412551028_n16 stycznia 2015 r. w Publicznym Gimnazjum im. Kardynała Stanisława Hozjusza w Radłowie odbył się XV Jubileuszowy Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek ,,Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś…”, zorganizowany przez szkołę i Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa.
Podobnie jak w latach ubiegłych, przegląd cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 110 uczestników.
Eliminacje konkursowe przeprowadzono w czterech kategoriach wiekowych:

1. Wychowankowie przedszkoli: wyróżnienie otrzymały – zespół wokalny (oddział pięciolatków) z przedszkola w Radłowie i zespół wokalny z przedszkola w Niwce;

2. Klasy I – III szkół podstawowych: wyróżnienie otrzymały – zespół wokalny z kl. I A Szkoły Podstawowej w Radłowie, zespół wokalny z kl. II A Szkoły Podstawowej w Radłowie, solistka Zuzanna Latawska z kl. III B Szkoły Podstawowej w Radłowie;

3. Klasy IV – VI szkół podstawowych: wyróżniono solistkę Julię Kosiarską z Zespołu Szkół w Zabawie, instrumentalistę Bartosza Czadera z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Woli Radłowskiej oraz zespół wokalny z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Zdrochcu i zespół wokalno -instrumentalny ze Szkoły Podstawowej w Radłowie;

4. Gimnazja: wyróżniono solistę Karola Kasperowicza, solistkę Dominikę Kukułka, zespół wokalno- instrumentalny oraz orkiestrę dętą z Publicznego Gimnazjum w Radłowie.

Przegląd przebiegał w niezwykle miłej i radosnej atmosferze. Występy uczniów połączone były z prezentacją efektownych strojów kolędniczych. Wykonawcy przygotowali się do przeglądu pod okiem doświadczonych nauczycieli, co procentowało podczas prezentacji. Przegląd uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych oraz rodzice.

Jury oceniło poziom konkursu jako wysoki i wyrównany. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa, a wyróżnieni wykonawcy pamiątkowe puchary.
Sponsorem konkursu była piekarnia ,, U Michała” z Przybysławic, która przekazała dla wszystkich uczestników drożdżówki.

Za merytoryczną i organizacyjną stronę konkursu odpowiadał nauczyciel muzyki z ZS w Radłowie – Mirosław Patulski.

Źródło: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie