Ślub w plenerze? Od marca to już będzie możliwe

db99db159d7a2794bedb319c3bb191d8f3a3112f_560x560Od 1 marca ślub cywilny będzie możliwy poza urzędem, np. w ogrodzie. Wciąż jednak szalone pomysły nie wchodzą w grę. Aby zawrzeć taki ślub, trzeba będzie zorganizować miejsce, które nie będzie niebezpieczne dla uczestników.

Jak wyjaśnia Krystian Krawczyk, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Tarnowie, trzeba będzie zachować dwa wymogi. Chodzi o powagę miejsca i sytuacji oraz bezpieczeństwo uczestników, czyli ustawodawca eliminuje pewne szalone pomysły typu – kosz w balonie, dach wieżowca czy skok na bandżi, itd. Ze ślubu nie należy robić sobie żartów, natomiast jeżeli jest to miejsce, które nie jest niebezpieczne czy niepoważne, to nie będzie problemu. Szalone pomysły jednak nie wchodzą w rachubę.

Za zorganizowanie ślubu poza urzędem stanu cywilnego trzeba będzie zapłacić tysiąc zł pl plus ok. 100 zł opłaty za sporządzenie aktu małżeństwa. Przypomnijmy, do marca urzędnicy przyjeżdżają na miejsce tylko w przypadku pobytu w szpitalu lub więzieniu.

Źródło: www.rdn.pl