Rozmowa z Arkiem Tomaszkiem – Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej w Radłowie

10922461_895220817179468_9109561439417963486_nNa wstępie, chciałem Ci pogratulować objęcia funkcji Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Radłowie.

Witam, i dziękuje!

Czy spodziewałeś się wyboru?

Jak wiemy wybór na Przewodniczącego był przeprowadzany demokratycznie w sposób tajny, więc pewny na 100% być nie mogłem. Sądziłem ,że jeśli młodzież w mojej szkole gdzie jestem również Przewodniczącym  obdarzyła mnie zaufaniem  to sytuacja może być podoba w Młodzieżowej Radzie. Miałem silnych kandydatów , lecz  radni wybrali mnie ( Być może nie wiedzieli na kogo głosować , a Ja prowadziłem sesję i  zostałem wybrany kwestią przypadku? )

Jak zaczęła się Twoja przygoda z polityką?


Moja przygoda i zafascynowanie polityką nie trwa długo. Pierwszy kontakt z polityką na poważnie i moje zainteresowanie nią zaczęło się jakieś 1,5 roku temu , gdy stałem się uczniem Radłowskiego Technikum.  Wtedy zacząłem interesować się postacią Janusza Korwina Mikke, Prawicowymi poglądami.  Na to wszystko złożyły się jeszcze rozmowy i dyskusje z nauczycielem Panem Józefem Trytkiem (PiS) , który rozbudził we mnie ciekawość do polityki.

Czym tak naprawdę zajmuje się Młodzieżowa Rada Miejska?

Młodzieżowa Rada ma zadanie reprezentowanie interesów młodzieży, ochronę ich praw czy inicjowanie akcji, które wiążą się z Młodzieżą w Naszej gminie. Naszym zadaniem jest reprezentowanie ich interesów, przedstawianie inicjatyw Władzom w imieniu Młodzieży w naszej gminie.

Ile osób liczy obecna Rada?

Obecna Rada liczy 15 członków.

Co należy zmienić na lepsze Twoim zdaniem w gminie Radłów?


Według mnie w gminie jest wiele rzeczy, które można usprawnić lub zmienić.  Naszym zadaniem jest wyszukiwanie takich, które będą służyły dobru Młodzieży.Jak na razie jestem radnym czwarty dzień, pomysły i zmiany  są w trakcie „realizacji”

Czy uważasz ,że ewentualna prywatyzacja Ośrodków Zdrowia w naszej gminie to dobry pomysł?

Nie mam wyrobionego zdania na ten temat.

Czego możemy Ci życzyć na przyszłość?

Najlepszym życzeniem byłaby obfitość pomysłów, siły i wytrwałości w ich realizacji,  oraz żeby to wszystko przyczyniło się do sprawnego i prężnego rozwoju naszej Gminy, a szczególnie Gminy przyjaznej Młodzieży.

Dziękujemy za wywiad i życzymy Tobie oraz całej Radzie wszystkiego dobrego