Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie przeznaczy prawie 28 milionów złotych na walkę z bezrobociem

z4958133Q,Urzad-pracyPowiatowy Urząd Pracy w Tarnowie przeznaczy prawie 28 milionów złotych na walkę z bezrobociem na terenie miasta i powiatu tarnowskiego. To pieniądze m.in. na szkolenia, staże, prace interwencyjne czy dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Pozytywną opinię w sprawie podziału tych środków podjęła właśnie Powiatowa Rada Zatrudnienia. – Najwięcej pieniędzy przeznaczymy na staże i jednorazowe wsparcie dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą – mówi Piotr Augustyński, zastępca prezydenta Tarnowa ds. rozwoju przedsiębiorczości i jednocześnie wiceprzewodniczący rady.
Staże z reguły cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony podejmujących pracę, jak i pracodawców. Młodzi ludzie, często
świeżo po studiach, zdobywają w ten sposób swoje pierwsze doświadczenie zawodowe. Pracodawcy natomiast korzystają z pracy stażystów, nie ponosząc żadnych kosztów. Z kolei dotacje dla rozpoczynających działalność gospodarczą to – jak wynika ze statystyk – bardzo efektywna forma. Aż 98 procent firm wchodzących na rynek dzięki wsparciu z PUP kontynuuje działalność w kolejnych latach. W tym roku PUP będzie organizował także obowiązkowe szkolenia dla osób decydujących się na tę formę wsparcia.

Źródło: www.tarnow.pl