Spektakl słowno muzyczny o bł. Karolinie niewinnej ofierze I wojny

oratorium2Spektakl słowno muzyczny wystawiony przez SISKE Karolina w Zabawie w ramach realizacji projektu pt. „Dialog kultur – sposób poznania i zrozumienia historii oraz nadzieja na budowę społeczeństwa przyszłości” przedstawiał będzie losy młodej męczennicy Karoliny Kózkówny niewinnej ofiary I Wojny Światowej.

Zamysłem autora tekstu Andrzeja Pacuły jest, aby spektakl ten stanowił swoisty filozoficzny i moralny namysł nad cierpieniem, jakiego doznały osoby dramatu zarówno stojące po stronie dobra, jak i po stronie zła, ta także te „neutralne”. Autor ukazuje dramatyczną prawdę, że każdy, kto popełnia zło, staję się jego sprawcą i ofiarą równocześnie.

Muzykę do tekstów stworzyli: Witek Góral i Ryszard Kusek. Wykonawcami są:

Uczestnicy warsztatów muzycznych

Kameralna Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu

zaproszeni Goście.

Wszystkich chętnych do udziału w spektaklu zapraszamy po odbiór zaproszeń do Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży w Tarnowie lub Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Premiera spektaklu odbędzie się w 30 XI 2014 roku w Gminnym Centrum kultury w Żabnie o godzinie 18.00. Zaplanowany jest także przedpremierowy występ o godzinie 15.00 dla Duszpasterstwa młodzieży i uczestników scholii PPT i i warsztatów diecezjalnych oraz zaproszonych przez wykonawców gości.

Spektaklu o godzinie 18.00 zostanie zarejestrowany audio i video. Płyty będą dostępny u organizatorów.

Źródło: www.sanktuariumzabawa.pl