Ciągle ciepło – prognoza pogody

1d9d51d14275bce23af5b70d656cd7edNad Polskę zacznie nasuwać się strefa wilgoci. Z dnia na dzień będzie przesuwać się na wschód. Z opadami do kraju napłynie ciepłe powietrze. Termometry wskażą nawet do 18 st. C. 

W nocy ze środy na czwartek na wschodzie i południu Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze małe i umiarkowane od zachodu stopniowo wzrastające do dużego. Na zachodzie możliwe słabe opady deszczu. Na Pomorzu lokalne mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temp. min. przeważnie 5-9 stopni, a na południu w rejonach podgórskich miejscami do 11 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu miejscami dość silny, porywisty, z kierunków południowych. W rejonach podgórskich wiatr w porywach do 80 km/h, a w partiach szczytowych gór do 110 km/h. 

W czwartek w części wschodniej kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, w zachodniej umiarkowane oraz duże i tam miejscami opady deszczu. W Sudetach prognozowana suma opadów do 15 mm. Temp. maks. na przeważającym obszarze kraju 12-16 stopni, chłodniej na Pomorzu, 10-12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie na południowym wschodzie, zwłaszcza w rejonach górskich okresowo dość silny, porywisty, z kierunków południowych. Na zachodzie kraju wiatr stopniowo zacznie skręcać na kierunki zachodnie. W Małopolsce i na Podkarpaciu wiatr w porywach do 70 km/h, a wysoko w Tatrach jeszcze do 120 km/h. 

Piątek chłodniejszy. Termometry wskażą od 9-10 stopni na północy kraju do 12-14 stopni na południu. W wielu miejscach pojawią się opady deszczu.

Źródło: www.wp.pl