Wybory do sejmiku: Małopolska podzielona na okręgi

634350222815418894Marszałek województwa małopolskiego oficjalnie podał do publicznej wiadomości informację o okręgach wyborczych, ich granicach i numerach oraz liczbie radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym w wyborach do Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Okręg 1 powiaty: olkuski, chrzanowski, oświęcimski / 5 mandatów

Okręg 2 powiaty: miechowski, proszowicki, krakowski, wielicki / 6 mandatów

Okręg 3 m. Kraków / 8 mandatów

Okręg 4 powiaty: wadowicki, myślenicki, suski, nowotarski, tatrzański / 7 mandatów

Okręg 5 powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski, m. Tarnów / 7 mandatów

Okręg 6 Powiaty: limanowski, gorlicki, nowosądecki, m. Nowy Sącz / 6 mandatów

Czym zajmuje się Sejmik?

Sejmik jest przede wszystkim odpowiedzialny za rozwój cywilizacyjny w skali regionu, a więc za tzw. politykę regionalną. W ostatnich latach jej najważniejszym składnikiem było przygotowywanie programów absorbujących przypadające Małopolsce środki unijne.