NO PROMIL – NO PROBLEM

10704076_798190750241911_5487097116767811303_nGmina Radłów po raz pierwszy, ale nie ostatni włączyła się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i propagowania trzeźwości wśród osób prowadzących pojazdy mechaniczne. 26 września br. w Radłowie odbył się MARSZ TRZEŹWOŚCI. Honorowy patronat nad Kampanią NO PROMIL – NO PROBLEM objął Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka. Ambasadorem Kampanii została Barbara Małek. Pochód pełen uczniów i nauczycieli z transparentami i balonikami przeszedł spod gimnazjum w Radłowie na Plac Kościuszki. Nad bezpieczeństwem maszerujących czuwali nauczyciele oraz funkcjonariusze Komisariatu Policji w Żabnie.

W akcje włączyło się 7 placówek dydaktycznych:

1. Zespół Szkół w Radłowie.

2. Zespół Szkolno- Przedszkolny w Biskupicach Radłowskich.

3. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Niwce.

4. Zespół Szkolno- Przedszkolny w Woli Radłowskiej.

5. Zespół Szkół w Zabawie.

6. Niepubliczna Szkoła Podstawowa  i Niepubliczne Gimnazjum w Przybysławicach.

7. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Zdrochcu.

W ramach Kampanii NO PROMIL – NO PROBLEM, uczniowie poszczególnych szkół wraz z Policją  uczestniczyli w kontrolach trzeźwości. Zatrzymywali nadjeżdżające samochody i rozdawali kierowcom ulotki zawierające informacje dotyczące skutków jazdy pod wpływem alkoholu. Ponadto uczniowie wzięli udział w konkursach ogłaszanych przez realizatorów Kampanii. Wśród laureatów nopromilowych konkursów znaleźli się uczniowie naszych szkół:

1. Dominka Kocoń- Publiczne Gimnazjum w Radłowie.

2. Norbert Kucmierz – Szkoła Podstawowa w Radłowie.

3. Wiktoria Lechowicz – Publiczne Gimnazjum w Zabawie.

4. Sylwia Kozyra- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie.

26 września br. w Wieliczce podczas konferencji podsumowującej VII edycję Kampanii NO PROMIL – NO PROBLEM, z rąk Pana Artura Paska Z-cy Dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie,  laureaci odebrali dyplomy i nagrody. Burmistrz Radłowa  Zbigniew Mączka składa serdeczne podziękowania dyrektorom szkół, nauczycielom, pedagogom, uczniom, funkcjonariuszom Policji w Żabnie, którzy włączyli się w VII edycję Kampanii NO PROMIL – NO PROBLEM.Wierzymy, że takimi akcjami przyczynimy się wspólnie do wzrostu bezpieczeństwa na naszych drogach.

Źródło : www.gminaradlow.pl  – Foto : Zbigniew Marcinkowski